Historie a zrod bubenické školy Olomouc

Psal se rok 1986, kdy naši mateřskou školku v Kroměříži navštívil pan profesor Plachý. Procestoval všechny kouty okresu Kroměříž, kdejakou zapadlou školku. Cílem bylo najít hudební talenty a otevřít jeden ojedinělý hudební projekt. Začal se rýsovat tzv. "HUDEBNÍ EXPERIMENT". Tento odvážný krok přinesl ovoce a od září se jeho sen stal skutečností. Třída v počtu cca 30 dětí (přesný počet si už nepamatuji) ze všech koutů okresu byla otevřena. Z nějakého důvodu jsem byl vybrán pro tento projekt i já :-). Následovalo pár let protloukání se několika hudebními nástroji od zobcové flétny, akordeonu a klavíru, ale pořád mi to nic neříkalo. Prostě od malička jsem byl rocker tělem i duší a nakonec můj sen stát se bubeníkem byl vyslyšen. Následovalo několik let dřiny, potu, modřin i krve. Ano, píši to správně. Krev bohužel k životu bubeníka prostě patří. Když si vzpomenu na pětihodinové nepřetržité cvičení čtyřčtvrťového taktu a osminového taktu dokud nepraskl puchýř, respektive několik puchýřů, bylo to brutální peklo. "Ano".... Bicí nástroje jsou skutečně dřina.

Po vystudování ZUŠ začala éra hry v několika punkových, rockových a metalových kapelách. Za zmínku stojí například doom-metalová parta SACROSANCTUM, ve které jsem viděl velký potenciál, ale nakonec celé seskupení skončilo v propadlišti dějin. Suploval jsem i v dechové kapele, což sice není můj šálek kávy, ale dobrý bubeník musí zahrát všechno :-).

Po pár letech trávení času po nahrávacích studiích, jako studiový bubeník, kde jsem asistoval různým kapelám při nahrávání desek jsem začal hledat směr k výuce hry na bicí soupravu. Uplynul nějaký rok a začal jsem učit na ZUŠ a hned po roce jsem dostal myšlenku založit si vlastní bubenickou školu.

V roce 2016 jsem oficiálně otevřel otevřel a stal se  zakladatelem BUBENICKÉ ŠKOLY OLOMOUC. O dva roky později jsem na 12 měsíců odcestoval do Dublinu, kde jsem i mimo jiné učil bicí nástroje na MUSIC SCHOOL DUBLIN.

Po návratu ze stáže jsem se rovnýma nohama vrhl do budování značky bubenická škola Olomouc. Od téhož roku vznikl mimo bubenickou školu i projekt DRUMMING SOUL se kterým jsem koncertoval po celé ČR. Působím i v HardMetalové kapele DIVERGENCE. Od roku 2022 jsem do projektu Drumming Soul přivedl talentovaného mladého bubeníka, který ve svých 12-ti letech předvádí neskutečné bubenické party, za které by se nestyděl kdejaký tuzemský i světový bubeník.

Začátkem roku 2023 jsme otevřeli další bubenickou učebnu, kde výuka probíhá pod vedením jednoho fantastického bubeníka, který je ostřílený z mnoha olomouckých kapel, několika stovek koncertů, vystupováním v O2 Aréně, bubenických seminářů a workshopů.

Košík

Košík je prázdný.